Опубліковано

Уживані Шини для Smart: Чи варто купувати? Які нюанси?

Бажання скоротити витрати на «взуття» свого «залізного коня» призводить до того, що автоаматор вибирає автомобільну гуму дешевше — від підробок невідомих брендів до шин із пробігом. Головне, щоб стан протектора відповідав вимогам правил дорожнього руху. Водночас, автомобільні шини це явно не те, на чому слід заощаджувати, оскільки зменшуючи витрати на них, ми серйозно ризикуємо власним здоров’ям і навіть життям.

Перш ніж ви вирішите купити автомобільну гуму «з віком», що була у вжитку або навіть новеньку, але зберігалася років десять на складі, подумайте про те, яка її роль у забезпеченні надійності та безпеки керування автомобілем.

«Нова стара» шина – небезпечне придбання

Мова не про зношені покришки, а саме про старі шини, які не використовуються довгий час. На превеликий жаль, автомобільні шини найчастіше є предметом економії, причому економії невиправданою та недоречною. Адже старі шини на автомобілі небезпечні для життя водія та пасажирів анітрохи не менше, ніж «лиса» гума в ожеледь.

Як відомо, автомобільні шини виготовляються з гуми. Автомобільна гума є досить складною сполукою хімічних елементів, які дуже стійкі, але не захищені від впливу зовнішніх факторів. Сонячні промені, повітря, перепади температур повільно, але чітко розкладають гуму на хімічні елементи, послаблюючи зв’язок між ними.

Згадайте гума з часом “дубеєт”, її споживчі властивості погіршуються. Причому однаково справедливе це правило, навіть якщо шини зберігаються на складі та не експлуатуються. Незношені, але з давнім терміном виготовлення, автомобільні шини збільшують ризик автолюбителя поповнити сумну статистику ДТП, викликаних колесом, що раптом лопнув.

Шини з пробігом старіють не щодня, а щогодини

При експлуатації шини її старіння багаторазово прискорюються. Причина знову ж таки в перепадах температур, вологості, хімічних реагентах, якими рясніють наші вулиці, а також у стилі їзди. До речі, стиль водіння недарма названий серед негативних факторів, що викликають швидке зношування гуми. Страждають автомобільні шини від високої швидкості руху, різкого гальмування, перевантаження автомобіля, недотримання рекомендованого тиску в шинах, несвоєчасного використання сезонних шин та інших особливостей, якими грішать автолюбителі.

Купити автомобільну гуму з пробігом, у якої вже почалася втрата еластичності та пружності, означає отримати менше зчеплення з дорожнім покриттям, збільшений гальмівний шлях, гіршу керованість і схильність до занесення з усіма наслідками, що звідси випливають. Ось чому автомобільна гума з пробігом – це завжди товар неналежної якості.

Який термін життя у автомобільних шин

Граничні терміни життя автошин у кожній країні свої. Автомобільна гума російського виробництва — до 5 років. У розвинених країнах Азії та Європи межею вважається 3 роки з моменту виробництва шини.
Зауважте, мова знову ж таки йдеться не про термін експлуатації, а про «вік» шини. За заявою експертів з Німеччини, шина віком від 3 років, навіть не має пробігу, тобто. просто що зберігалася складі, не може вважатися нової.

Як ви вважаєте, куди зазвичай подіються «старі» нереалізовані шини? Правильно, вони сплавляються підприємливими ділками за зниженими цінами на ринки третіх країн, де на якість продукції дивляться крізь пальці. Чому? Та тому що експортувати автогуму набагато дешевше та вигідніше, ніж віддати на утилізацію. А в третіх країнах завжди знайдуться охочі купити ці нові старі шини.

Щоб уникнути неприємностей, що зазвичай починаються словами «розгорнуло», «понесло» і т.п. і тих, хто закінчується скупим рядком у міліцейському зведенні «не впорався з керуванням», не економте на автомобільній гумі. Купуйте для своєї «ластівки» справді НОВІ ШИНИ та… Удачі на дорогах!