Опубліковано

Порада від UPlan: що таке серверна шафа і як її вибрати?

Серверна шафа – це спеціальне універсальне обладнання, в якому можливо максимально компактно встановити необхідне активне або пасивне мережне обладнання, зайнявши при цьому мінімум простору і заощадивши максимум часу на установці.

Такі металеві конструкції також призначені для надійного захисту дорогого та високопродуктивного обладнання та забезпечує їх ефективну роботу незалежно від навколишніх умов.

Застосовуються телекомунікаційні шафи переважно у структурованих кабельних мережах (СКС) і ЦОДах. Але насправді область застосування таких шаф досить широка. Найоптимальнішим розміром є шафа телекомунікаційна стандарту 19 дюймів. Довгий час цей стандарт використовується в мережевому напрямку і переважна кількість телекомунікаційного обладнання виробляється саме в аналогічному розмірі.

Будь-яка шафа має конструкцію, що складається з кількох елементів. Основна частина – це каркас. Він може бути розбірним чи зварним. Щодо розбірної серверної шафи, така конструкція надходить у продаж окремими елементами, які необхідно збирати на місці установки. Цей варіант найбільш зручний для приміщень, де немає можливості встановлення цілісних конструкцій. З погляду логістики, транспортування таких шаф набагато легше і економічно вигідніше. Перевагою суцільно-зварювальних шаф є мінімальні часові витрати на встановлення. Так само важливу роль конструкції серверних шаф грають напрямні устаткування. Залежно від висоти шафи змінюється довжина (висота) напрямних, при встановленні великої кількості обладнання необхідно враховувати цей момент. Бічні та задні стінки можуть бути знімними або незнімними. У деяких моделях підлоги замість задньої знімної стінки встановлені додаткові двері – поряд з передньою.

За типом монтажу серверні шафи поділяють на:
– Шафа телекомунікаційна настінна;
– Шафа телекомунікаційна підлогова;

Настінні конструкції є компактними та легкими, призначені для розміщення легкого мережного обладнання. Підлогові серверні шафи мають міцну конструкцію, розраховані на важке мережеве обладнання, але і їхня ціна значно вища ніж у настінних.

Шафи серверні 19 дюймів можуть мати стандартну ширину 600мм або розширений варіант до 800мм. Більш широкий варіант телекомунікаційної скриньки використовується при необхідності встановлення вертикального організатора кабелю та прокладення безлічі телекомунікаційних кабелів. У зв’язку з тим, що шафа телекомунікаційна 19″ має великі габарити, перед покупкою необхідно провести ретельні виміри місця встановлення телекомунікаційного обладнання.

Висота шаф вимірюється в юнітах – спеціальна одиниця виміру висоти мережного обладнання. Один юніт це 44,45 міліметра. Для простоти обчислення висоти обладнання прийнято використовувати значення, що вимірюється в юнітах. У цьому розділі ви зможете знайти та придбати телекомунікаційну шафу висотою від 2u до 48u. По глибині шафа може бути від 250 мм до 1200 мм. При виборі потрібної глибини необхідно враховувати додаткові 100-150 мм, необхідні для зручного підключення кабелів.