Опубліковано

20-ти портовий PCIe 3.0 SATA-контролер на чіпі ASMedia ASM1064

У наш час ніхто не очікував, що необхідність у великій кількості дисків прийде так швидко. Раніше у звичайних материнських платах було достатньо 2 порти SATA. Через деякий час з’явилися варіанти з 4/6 портами, деякі екземпляри були по 8 із підтримкою апаратного raid. Такі материнські плати переважно цікавили лише ентузіастів. Але тепер усе змінилося.

Бум майнінгу на жорстких дисках прийшов у травні 2021, коли творець BitTorrent вирішив викотити своє нове творіння під назвою Chia на біржі. У той момент, крім деякого дефіциту накопичувачів великого обсягу і SSD, які жили менше ніж середньостатистична муха, з’явилася нова проблема. Полягає вона у підключенні великої кількості HDD до одного ПК. На момент мережі Chia, що активно розвивається, майнери зіткнулися з реальною проблемою і вирішити її було досить складно. Люди, які працювали із серверним обладнанням знали як реалізувати підключення та об’єднати всі диски на одному ПК, але звичайний користувач на жаль – ні. Але таки сталося диво, і Китай зміг реалізувати пристрій, який зміг вирішити це питання (хоч і не зовсім вчасно).

Хост-контролер SATA (AHCI) ASmedia ASM1064
Хост-контролер SATA (AHCI) ASmedia ASM1064

Трохи більше ніж півроку тому на Ali почали з’являтися контролери на чіпі ASM1064. Апаратно чіп підтримує PCIe Gen3 x1 і працює лише з чотирма портами SATA Gen3. Він має низьку вартість, енергоспоживання та AHCI з малою затримкою. У цілому нині ця модель випускалася до створення різних високошвидкісних систем вводу-виводу, включаючи сервери, системні сховища великої ємності чи платформи спостереження. Бонус цього чіпа полягає у підтримці мульти-портів. Додавши на 1 порт JMB575 ми отримуємо з 1 фізичного – 5 віртуальних. Так зробили китайці та випустили готові варіанти ASM1064+JMB575 на 4/6/8/12/16/20 портів. Після ажіотажу з Chia ціни на такі контролери впали в 2-3 рази і тепер їх можна придбати за малі гроші. Так як новий стрибок цін ще не торкнувся цього сегменту товарів, майнери BitcoinHD, Signa, Litecoinhd, Mass, Arweave, Chives, Flax і hddcoin починають трохи скуповувати їх тим самим піднімаючи требуваність такої продукції.