Опубліковано

Всебічний погляд на Windows 95: Операційна система, яка змінила правила гри

Windows 95 стала важливим випуском для компанії Microsoft, оскільки вона ознаменувала значні зміни в дизайні та функціональності операційної системи (ОС) Windows. Випущена в серпні 1995 року, Windows 95 стала першою версією Windows з повністю переробленим інтерфейсом користувача і підтримкою довгих імен файлів. Вона також запровадила багато інших функцій, які зараз сприймаються як належне, таких як меню “Пуск”, панель завдань та Internet Explorer.

Однією з найпомітніших змін у Windows 95 був новий користувальницький інтерфейс. Попередні версії Windows мали інтерфейс командного рядка, який був не дуже зручним для користувача. У Windows 95 з’явилося меню “Пуск”, яке полегшило користувачам доступ до програм і файлів. Вона також представила панель завдань, яка дозволила користувачам перемикатися між відкритими програмами і бачити, які з них працюють у фоновому режимі. Ці зміни значно полегшили користувачам навігацію та використання комп’ютера.

Ще однією важливою особливістю Windows 95 була підтримка довгих імен файлів. До Windows 95 імена файлів були обмежені вісьмома символами, що ускладнювало використання описових імен для файлів. У Windows 95 з’явилася можливість використовувати до 255 символів в іменах файлів, що значно полегшило користувачам організацію своїх файлів. Це було значним поліпшенням у порівнянні з попередніми версіями Windows і значно спростило використання та управління файлами.

Windows 95 також запровадила підтримку технології Plug and Play (PnP), яка полегшила користувачам встановлення та використання нових апаратних пристроїв. PnP дозволяв пристроям автоматично визначатися і встановлюватися, усуваючи необхідність користувачам вручну налаштовувати драйвери і параметри. Це значно полегшило користувачам додавання нового обладнання до комп’ютера і позбавило їх часу і клопоту, пов’язаних з ручним встановленням і налаштуванням драйверів.

На додаток до цих основних поліпшень, Windows 95 також представила ряд інших функцій, які зробили її більш зручною і комфортною у використанні. В ній була реалізована підтримка 32-розрядного програмного та апаратного забезпечення, що дозволило підвищити швидкість та ефективність роботи. Вона також запровадила підтримку апаратного прискорення, що дозволило зробити графіку більш плавною та чуйною.

Windows 95 також була першою версією Windows, яка включала Internet Explorer, веб-браузер, що постачався разом з ОС. Internet Explorer спростив користувачам доступ до Інтернету та перегляд веб-сторінок. Це була важлива віха, оскільки вона значно спростила користувачам підключення до Інтернету і відкрила цілий новий світ можливостей для персональних комп’ютерів.

Незважаючи на численні вдосконалення, Windows 95 мала свої недоліки. Вона була схильна до збоїв і мала репутацію нестабільної. Вона також мала обмежену підтримку роботи в мережі і вимагала від користувачів ручного налаштування мережевих параметрів. Ці проблеми могли розчаровувати користувачів, але в цілому Windows 95 була значним кроком вперед для операційної системи Windows.

На закінчення, Windows 95 була основним випуском для Microsoft і значним кроком вперед для операційної системи Windows. Вона представила багато функцій, які зараз сприймаються як належне, і проклала шлях для майбутніх версій Windows. Незважаючи на те, що вона мала свої недоліки, вона була значним поліпшенням у порівнянні з попередніми версіями Windows і допомогла зробити персональні комп’ютери більш доступними для широкої аудиторії.