Опубліковано

Chives coin – шанс повернути інвестиції для майнерів Chia

У квітні цього року, я почув про прекрасну, як мені здавалося на той момент, і екологічну монету Chia. У той час очі говорили з кожної праски, а першим джерелом інформації для мене стала стаття в гуглі. Я пам’ятаю почуття, які я відчув, прочитавши ці рядки:

Почнемо з того, що напевно, немає жодної людини, яка не шкодувала про той далекий 2009 рік, коли стартанув Bitcoin. Що в той здається далекий час, не придбав чи не намайнив собі бодай один «биточок»! Коли його можна було легко видобувати однією або кілька монет на день на звичайному домашньому ПК

Вікторія Шаміна

У цей момент я подумав, що цей шанс не можна упускати.
Згадав книгу відомого бізнесмена Річарда Бренсона «До біса все! Берись і роби!», Яку одного разу прочитав в електричці і приступив до дій.

Оскільки діяти потрібно було швидко, протягом декількох днів я зібрав собі ферму вартістю 150 тисяч рублів ємністю 50 Тб і почав засівати вільний простір, сподіваючись, що почне сипати XCH.

Коли я зайшов до майнінгу Chia, час до виграшу становив 1 тиждень. Виглядало все досить перспективно – 2 монети на тиждень по 1500$.
Пфф, холопи… зараз наловлю блоків, відіб’ю ферму за 1 тиждень і житиму у величезному плюсі.

Не тут то було…
Як ви вже зрозуміли, я з тих майнерів, які вклали гроші в обладнання для Chia і не заробили навіть на пляшку вина, щоби відсвяткувати свою поразку. Час до виграшу постійно зростав і шанси знайти блок з кожним днем прагнули нуля. Звичайно, трохи пізніше мені вистачило розуму підключиться до першого пулу Chia і за кілька місяців заробити 0,3 XCH, які я продав за курсом 250 $, але мова не про це.

Раніше я ніколи не стикався з криптовалютами і тим більше з майнінгом. Мені було настільки захоплююче отримувати нові знання в цій галузі і одним із просвітлень для мене стало те, що розробники крипти роблять премайн (у чиа він 21 мільйон монет), яким розпоряджаються як самі хочуть. Зазвичай такі проекти називають скам (англ. – skam) – поняття, яке в російськомовному просторі використовується як синонім афери або шахрайства.

Для мене це стало шоком, мережа на той момент перевалила за 30 EiB, курс був у районі 250 $, а надія відбити хоча б вартість обладнання зникла остаточно разом з новиною про те, що у чиа премайн на 5 мільярдів доларів.

Знайомство з Chives
Як і більшість майнерів Chia, я почав видобувати різні форки, сподіваючись, що якийсь із них буде чогось коштувати. Але як і у випадку з чиа, їхня мережа росла занадто швидко, з кожним днем ​​я отримував менше і менше блоків, які зрештою нічого по суті і не стоять, навіть на даний момент.

В одному з обговорень на форумі майнерів хтось повідомив про запуск нового хард-форку Chia. Як ви вже здогадалися, це був Chives (у перекладі з англ. часник, Лук-порей).

  • Chives – це хардфорк Chia, з підтримкою k29, k30, k31 плотів, створений добровольцями із спільноти з використанням коду Chia coin. Блокчейн проект без попереднього майнінгу та ICO.

У той час (у липні) проект був представлений тільки в Discord і я пішов туди, щоб поставити питання розробнику “Чому я повинен відмовитися від регулярного доходу з пулу в 1$ кожен день і вибрати Chives. Чому я повинен знести всі плоти Chia, на плоттинг яких я витратив стільки часу та ресурсів SSD, і зайняти простір плотами Chives, ніж ваш проект кращий?

Відповідь на всі свої запитання я отримав через місяць…

Порятунок потопаючого
Я вирішив випробувати долю ще раз, знести всі плоти Chia та зайнятися фармінгом Chives. Для мене це було правильним рішенням уже через півтора місяць, всі мої інвестиції окупилися.

Мені здалося дуже перспективною відсутність премайну та ICO у проекті. А найголовніше те, що проект керується спільнотою, а не командою розробки та всі глобальні рішення ухвалюються шляхом голосування.

Chives виявився справді децентралізованим та прозорим проектом, який відповідав моїм базовим уявленням про криптовалюту.

На момент написання цього запису ціна Chives (XCC) складає ~0,014$, нагорода майнера за блок становить 180 монет, що дорівнює 2,5$.

Я увійшов у проект, у момент запуску основної мережі, простір якої складав 140 Тб, а блоки сипалися один за одним по 20-30 штук на день. Зараз при просторі 40 Pib я отримую 8 блоків на добу зі своїх 50 Тб, що дорівнює ~ 20 $ на добу.

Висновки
Цей запис не заклик до дії, а просто інформація, яка, можливо, деяким з вас стане корисною.

Chives подарував мені надію та повністю виправдав усі мої очікування. За 2 місяці фармінгу мені вдалося заробити більше 200 тис. монет, які я не продам ще мімум рік. У мене є надія, що XCC коштуватиме 1$

Chives – це проект із потужним співтовариством та чудовою командою розробки, яка думає в першу чергу про людей, а не про себе, на відміну від команди розробки Chia.

Я став свого роду адептом проекту і вирішив розвивати українську спільноту проекту  на каналі, в який вас запрошую.