Кабель кручена пара та її сфера застосування

Кабель кручена пара на сьогоднішній день є популярним провідником для дому та офісу. Виходячи з особливостей структури кабелю, кручена пара має безліч переваг.

У такому кабелі основою провідника є мідна жила. У більш дешевих кабелях використовується сплав міді та алюмінію (Біметал). Провідники кабелю, зазвичай, сплетені попарно. Найчастіше у продажу зустрічаються 2 або 4 парні кручені пари. У деяких моделях крученої пари можна зустріти захисний екран. Екранована кручена пара (FTP) має захист від електромагнітних хвиль, що випромінюються від кабелів або активного обладнання, що лежать поруч. Екран із фольги практично повністю поглинає випромінювання. Неекранована UTP кручена пара є більш популярним і дешевшим провідником, що підходить для монтажу вдалині від скупчення серверної техніки або кабельної магістралі.

На ринку існують провідники різних категорій (3, 5e, 6, 6a, 7, 7a). Залежно від категорії, кабель має різну частоту передачі. Найбільш підходящий вибір для офісу є кабель кручена пара 5e категорії. Її характеристики дозволяють передавати дані з частотою 125Mhz і швидкість передачі досягає 1 гб/с. Такий кабель відмінно підійде для створення домашньої мережі LAN. Кабель UTP кручена пара є найпрактичнішим LAN кабелем для домашнього застосування.

Віта пара UTP для внутрішньої прокладки, незважаючи на відсутність екранування, дуже часто використовується в офісних структурованих кабельних системах. Як правильно, для підключення віддалених будівель або приміщень на вимогу до 100 метрів. У разі потреби монтажу кручений пари за межами приміщення використовується спеціальний тип кабелю – для зовнішньої прокладки. Найчастіше такий кабель можна зустріти у підземних чи вентиляційних магістралях.

Віта FTP рекомендується використовувати при монтажі в магістралі з великим скупченням кабелів або наявністю високовольтних ліній, які можуть створювати сильне електромагнітне поле. У разі необхідності використовувати кабель на повітряних лініях зв’язку існує зовнішня кручена пара з тросом. Трос виступає силовим елементом, який дозволяє витримати зусилля на розрив до 1kH.

Вита пара STP використовується в особливих випадках, коли стандартного екрану з фольги не достатньо і необхідний додатковий захист від електромагнітного поля. Такий кабель може мати екранування кожної пари, мати один загальний екран і один додатковий, який виступає як оплетка.

Віта пара 5е категорії вважається універсальним варіантом для створення локальної мережі. Для грамотного монтажу структурованої кабельної системи необхідно враховувати всі нюанси та можливе розширення мережі.