Опубліковано

Патч-корд – найпрактичніший і найпопулярніший кабель

Патч-корд – найбільш практичний та популярний кабель у сучасній ІТ сфері. Його застосовують для підключення до структурної кабельної системи (СКС).

Патчкорд необхідний з’єднання пристроїв усередині приміщення. Для використання в локальній мережі використовується конектор RJ45. Патч-корд RJ45 вважається стандартом як для підключення окремого обладнання, так і для мережного підключення.

На відміну від звичайної кручений пари, патч-корд має багатожильні мідні провідники, що надає йому гнучкість і стійкість до різних механічних впливів. Патч корд литий має низку переваг. Литий патч-корд забезпечує надійну фіксацію кабелю в конекторі RJ45. На відміну від самостійно створеного патч корду, він не розхитується з часом, а товста оболонка кабелю, що покриває конектор, захищає жили від переломів і вигинів.

У наш час патч-корд RJ45 є найпоширенішим та універсальним типом кабелю. Стандартизовані конектори RJ45 максимально розширюють сферу застосування кабелю. Патч корд можна використовувати для підключення практично будь-якої техніки, офісна оргтехніка, роутер, комутаційна панель, системний блок комп’ютера і т.п. Через універсальність патч-корд RJ-45 є оптимальним варіантом для забезпечення локальної мережі на короткі дистанції. Відповідно до стандарту ANSI EIA TIA 568B.1 патч корд rj45 може бути будь-яких типів, але довжина не повинна перевищувати більше 5м. Тільки за винятком TSB-75 (промисловий стандарт СКС) патч-корд може мати довжину понад 5м.

Телекомунікаційні патчкорди мають різні категорії. Так само їх характеристики залежать від структурних та технічних особливостей. Більшість мереж у нашій країні використовують патч-корд 5е категорії, який відповідає характеристикам та стандартам структурованих кабельних мереж (СКС). Більш сучасним варіантом є патч корд 6 категорії, який має суворіші технічні характеристики для перехресних перешкод та системних шумів. Такі патч-корди мають зворотну сумісність із стандартом Cat. 5e і найчастіше їх можна зустріти у складних структурованих кабельних системах, де потрібна велика пропускна спроможність. Патч корд 5 категорії застосовують у мережах зі швидкістю підключення до 1гб/с, своєю чергою кабель 6 категорії використовується в мережах зі швидкістю підключення до 10гб/c. Існують також патч-корди вищої категорії, але застосовуються вони в промисловій сфері або дата центрах.

У UPlan ви зможете знайти 3 типи патч-кордів:
– Патч-корд UTP;
– Патч-корд FTP;
– Патч-корд STP;

Патч корд найчастіше застосовується разом із магістральним кабелем. Залежно від особливостей побудови мережі та мережного навантаження може бути використаний патчкорд UTP (неекранований), патчкорд FTP (екранований), а також патчкорд STP (Екранований з металевим обплетенням). Останній тип патчкордів RJ45 застосовується в мережах з високим електромагнітним навантаженням.

У постійній наявності кольорові патч корди для будь-якого типу підключення, від офісного обладнання до складних мереж.