Опубліковано

Реальна ефективність Brotli

Одним із найбільш фундаментальних правил створення швидких веб-сайтів є оптимізація ваших ресурсів, а коли йдеться про текстовий вміст, такий як HTML, CSS та JS, ми говоримо про стиснення.

Де-факто стиснення тексту в Інтернеті – це Gzip, причому близько 80% стислих відповідей підтримують цей алгоритм, а решта 20% використовують набагато новий Brotli.

Звичайно, ця сума в 100% вимірює тільки стисливі відповіді, які насправді були стиснуті – все ще є багато мільйонів ресурсів, які могли або мали бути стиснуті, але не були. Для більш детальної розбивки чисел див. розділ «Стиск» веб-альманаху.

Gzip є надзвичайно ефективним. Усі твори Шекспіра важать 5,3 МБ у текстовому форматі; після Gzip (рівень стиснення 6) це число зменшується до 1,9 МБ. Це зменшення розміру файлу у 2,8 рази без втрати даних. Приємно!

Ще краще для нас те, що Gzip віддає перевагу повторенню – чим більше рядків, що повторюються, знаходиться в текстовому файлі, тим більш ефективним може бути Gzip. Це відмінні новини для Інтернету, де HTML, CSS та JS мають дуже послідовний та повторюваний синтаксис.

Але, хоча Gzip дуже ефективний, він старий; він був випущений 1992 року (що, безумовно, допомагає пояснити його поширення). 21 рік по тому, в 2013 році, Google запустив Brotli, новий алгоритм, який стверджує, що навіть краще, ніж Gzip! Та ж збірка Шекспіра 5,2 МБ зменшується до 1,7 МБ при стисканні за допомогою Brotli (рівень стиснення 6), що дає зменшення розміру файлу в 3,1 рази. Круто!