Опубліковано

Недоогляд рації BaoFeng UV-9S

У 1930 роки слово “рація” нерідко присвоювалася будь-яким приймальним станціям. Зараз під цим словом розуміють мобільний чи портативний пристрій прийому-передачі, який призначений для оперативного зв’язку.

Радіостанція (рація) – корисний пристрій для зв’язку в походах, сходу на гори або подорожі річками. До вибору такого пристрою необхідно підходити серйозно, тому що рація може врятувати життя у скрутну хвилину. У цьому недоогляді ми розглянемо рацію BaoFeng UV-9S.

Практично всі рації BaoFeng мають великий функціонал, в порівнянні з Walkie Talkie. Передавач BaoFeng UV-9S має потужність близько 8W, що дозволяє забезпечити гарний зв’язок на дальність до 10 км. в умовах пагорби/ліс. У разі необхідності передачі сигналу понад 10 км потрібно докупити відповідну антену.

У рації UV-9S є монохромний дисплей з варіантами підсвічування, який дозволяє швидко налаштувати саму рацію та частотний діапазон прийому/передачі. Для більш тонкого налаштування необхідний Data-cable та програма CHIRP.

CHIRP – це безкоштовний інструмент із відкритим вихідним кодом для програмування рації. Програма підтримує багатьох виробників рацій, а також надає спосіб взаємодії з кількома джерелами даних та форматами.

Заснована рація на базі BaoFeng UV-5RX3 (але це не точно). Передавач потужністю 8 Вт дозволяє забезпечити прийом сигналу на задовільному рівні до 10 км, а в міській забудові – до 5 км. (залежно від антени).

Крім VHF і UHF частот, в рації є діапазон частот FM на прийом. Оскільки батарея має велику ємність, такого приймача вистачить на довго.

Діапазони BaoFeng UV-9S
FM: 65-108 МГц (прийом)
VHF: 136-174 МГц (прийом/передача)
UHF: 400-520 МГц (прийом/передача)
Кількість каналів 128
СTCSS коди (можливість суміщення з будь-якою радіостанцією LPD)
DCS коди (розширюють можливість поєднання з іншими радіостанціями)
Крок частотної сітки, кГц: 2,5/5/6.25/10/12.5/25KHz

Характеристики:

Якщо ви часто виїжджаєте на природу, ведете активний спосіб життя і подорожуєте – таку рацію необхідно мати при собі.