Опубліковано

Проблема купівлі акумулятора A1965 для Apple MacBook Air 2018-2019 року

Сучасні ноутбуки є дуже компактними та автономними. Перед покупкою MacBook, користувача спочатку хвилюють технічні можливості апарата, і лише в останню чергу акумулятор. Але, як показала практика, параметри батарейки ноутбука дуже важливі. Від цих параметрів залежатиме те, як довго ноут може бути автономним і незалежним від розетки.

Якщо раптом стало помітно, що автономність пристрою знизилася, швидше за все незабаром буде потрібно заміна акумулятора. У випадку MacBook ємність батареї можна перевірити за допомогою coconutBattery.

Перейдемо до самої проблеми.

Як виявилося, у Києві (і по всій Україні) дуже складно купити оригінальний акумулятор для MacBook будь-якої моделі. По всій країні у продажу є акумулятори, які продають у вигляді оригіналу. Навіть звернувшись у сервіси з обслуговування та ремонту техніки Apple, під виглядом оригіналу встановлюють китайську копію, яка не проходить валідацію Apple і реально може вбити ваш ноут.

Почнемо з контролера

Оригінальна батарея має контролер bq20z451 (для MacBook air 2018 та 2019), ємність акумулятора 4379mA. Ключі по даташиту розраховані на 136А кожен. Вони досить великого розміру і при роботі не гріються. З протилежного боку знаходиться мікроконтролер та багато смд деталей. Кабель живлення (штекер) у гніздо на материнській платі підключається легко, клацається і не випадає.

Про акумулятор сказати нічого, тому що вони знаходяться в захисній упаковці. Зовнішньо відрізнити від підробки практично неможливо. Різниця можлива лише у виробнику, який вказаний на центральній банці.

Неоригінальна батарея має контролер a2168 – програмований аналог. Ця модель мікроконтролера використовується понад 7 років не тільки для макбук, але і для більшості дешевих копій оригінальних батарей різних виробників.

Після встановлення такого акумулятора MacBook Air у перші хвилини може не виводити жодну інформацію про акумулятор. Здаватиметься, що це оригінал.

Після підключення до зарядного пристрою та повної зарядки ноутбука швидше за все в налаштуваннях – акумулятор відображатиме наступне:

Спочатку може здатися, що потрібне скидання SMC, і потім зробити пару зарядок/розрядок для калібрування. Але з’являється нова проблема у вигляді нескінченної зарядки після 100% та нагрівання елементів живлення. Це одна з причин швидкого здуття акумулятора.

У верхньому правому куті про батарею буде відображатися інформація про рекомендоване обслуговування.

Місткість нової батареї після перших зарядок просяде і з часом падатиме. Цикли зарядки мікроконтролером вважаються неправильними.

Якщо зробити звіт про систему та перейти в електроживлення, можна побачити оригінального виробника та оригінальне ім’я мікроконтролера. Ці дані зашиті у прошивці a2168 і їх можна редагувати як завгодно. Є 4 основні основні значення, які відрізняють підробку від оригіналу. Версія прошивки, версія апаратного забезпечення, версія батареї та серійний номер. У китайських акумуляторах часто використовується серійний номер d861015004ndgdl3t і версія апаратного забезпечення 00aa.

З цього приводу є коментар на сайті Apple